Wyprowadzka na spacer

Spacer jest jedną z podstawowych potrzeb psa. Trzeba z nim wychodzić na spacer dosyć często aby mógł się wybiegać. Najwięcej takich spacerów potrzebują psy duże które mają pełno siły i energii.

Owczarek Niemiecki – źródło obrazka Pixabay.com

Zazwyczaj właściciele takich psów wychodzą z nimi do lasu ponieważ jest to jedno z lepszych miejsc. Taki spacer powinien trwać przynajmniej godzinę ponieważ pies wtedy odczuwa go i lepiej śpi. Wyprowadzka na spacer musi odbywać się codziennie bez względu na pogodę.

Nawet jeśli ona nie sprzyja to te kilkanaście minut musi być dla psa przeznaczone. Jeśli w rodzinie jest więcej osób to za każdym razem z psem wychodzi ktoś inny. Kiedy jest ciepło to można zabierać również ze sobą dzieci. Jest to doskonała okazja do tego aby się z psami pobawić na świeżym powietrzu.

Podczas spaceru można także uczyć psa aportów co także ma swoje korzyści. Zdarza się również tak że psy potrzebują wyjścia w nocy. Są to najtrudniejsze chwile dla jego właściciela ponieważ jest zbudzony ze snu. Dlatego takie sytuacje są warte przemyśleń czy warto kupić psa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *