Psy ratownicze

Psy ratownicze to rodzaje psów które mają ważne zadanie do wykonania. Ratują one ludzi z różnych opresji kiedy to człowiek nie jest w stanie pomóc drugiemu.

Owczarek Niemiecki – źródło obrazka Pixabay.com

Obecnie w wielu jednostkach ratowniczych psy pełnią bardzo ważną rolę. Mogą ratować zarówno w strefach górskich, jak i na wodzie. Przede wszystkim psy mają bardzo dobry węch dlatego potrafią wyczuć zagrożenie o wiele szybciej niż człowiek. Jeśli puszcza się psy to one bardzo łatwo trafiają do potrzebującego.

Potrafią go wyciągnąć z opresji czy też miejsc bardzo trudnych turystycznie. Takie psy pełnią ogromnie pomocną rolę, za co otrzymują niejednokrotnie nagrody. Psy ratownicze w jednostkach pomocowych są bardzo lubiane i każdy je zna.

Oczywiście nie są to takie zwykłe psy ponieważ tresura ich wymaga o wiele większej precyzji i mądrości. Również karmienie takiego psa i pielęgnacja ma swoje wytyczne których trzeba przestrzegać. Każdy taki pies ma swojego opiekuna któremu towarzyszy praktycznie w każdej akcji ratowniczej. Dzięki temu wiele osób ma uratowane życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *