Pies przyjaciel

Jest spore grono osób, które lubi psy. Ci ludzie przeważnie są bardzo wrażliwi na los czworonożnych przyjaciół. Zwierzęta pomagają nam przetrwać gorszy dzień, ale tez są bardzo fajnymi kompanami długich spacerów.

Owczarek Niemiecki (z lewej) – źródło obrazka Pixabay.com

Musimy jednak pamiętać, że zwierzę to nie zabawka. Nie można ot tak po prostu wyrzucić zwierzątka na śmietnik. Pies to odpowiedzialność. To poranne i wieczorne spacery bez względu na pogodę, to karmienie i wizyty u weterynarza. Z psem jak z dzieckiem, tylko, że im pies starszy tym mniej rozumiemy.

Gdy dziecko dorasta zaczyna mówić i wiemy, co się z nim dzieje, a nasi czworonożni przyjaciele niestety nie potrafią mówić. Trzeba samemu zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju zachowania psa, bo nigdy nie widomo czy akurat mocno przekrwione oczy u psa to choroba czy zwykłe przemęczenie.

O psa trzeba umieć zadbać i psa trzeba tez umieć wychować. Nie jest łatwo ułożyć rozbrykanego cudnego szczeniaka, ale trzeba pamiętać, że od samego początku trzeba tresować psa, by wiedział, kto jest panem i co mu wolno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *