Owczarek belgijski Laekenois

Laekenois to rasa psów pasterskich. Nie jest popularna w Polsce i raczej rzadko można spotkać te psy w naszym kraju. Charakteryzują się mocną, proporcjonalną budową i gęstą, szorstką sierścią. Umaszczenie w kolorze płowym, jasnobrązowym z domieszką mahoniu i czerni, w szczególności przy pysku i ogonie oraz zmierzwiony włos, zdecydowanie nadają uroku tej rasie.

Laekenois - źródło obrazka Fotocommunity.de

Laekenois – źródło obrazka Fotocommunity.de

Psy rasy Laekenois są bardzo inteligentne i posłuszne, z silnym instynktem obronnym i terytorialnym. Nadają się idealnie na przykład do pracy w policji. Nie będą współpracować z człowiekiem, jeśli ten okaże się dla nich surowy i będzie miał twardą rękę. Owczarek belgijski jest ponadto psem bardzo towarzyskim, jednak może zdominować inne zwierzęta w otoczeniu. Laekenois są odporne na choroby.

Osiągają wzrost do 66 cm u psów, przy wadze do 65 kg, natomiast wzrost suk to maksymalnie 61 cm, przy wadze do 60 kg. Owczarki tej rasy żyją średnio 12-14 lat. W miocie zazwyczaj rodzi się od 6 do 10 szczeniaków.

Komentarz do “Owczarek belgijski Laekenois

  1. TataMarty pisze:

    Muszę zgodzić się, że Owczarek belgijski Laekenois to pies bardzo wierny oraz posłuszny. Miałem kiedyś psa tej rasy jednak zachorował i niestety długoterminowe leczenie nie pomogło. Niedługo poszukam jakiegoś owczarka belgijskiego Laekenois w wersji szczeniak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *