Milusiński Pekińczyk

Rasą psów, która obecnie cieszy się w naszym kraju sporym zainteresowaniem są pekińczyki, co widać po zainteresowaniu w Internecie, gdzie wiele osób decyduje się właśnie na nabycie tego psa.

Pekińczyk – źródło obrazka Pixabay.com

Zanim jednak my sami zdecydujemy się na kupno takiego psa do naszego domu warto byśmy dowiedzieli się jakimi cechami odznacza się ta rasa psów. Na ogół pekińczyki to psy przywiązane do jednego właściciela i bardzo milusińskie, jednak dla osób pracujących i spędzających większość czasu poza własnym domem może to być spory problem ponieważ wówczas zostawiamy te psy na długi czas, a to jak wiadomo nie jest dobrym rozwiązaniem dla tej razy.

Ciężko się też ustosunkować w przypadku tej rasy do podejścia tych psów do dzieci ponieważ jedne psy z tej rasy tolerują dzieci jednak zależy to przede wszystkim od indywidualnego usposobienia tych psów.

Niestety na ogół są one jednak agresywne w stosunku do dzieci, na co obecnie trzeba uważać zwłaszcza jeżeli posiadamy własne dziecko. W pozostałych przypadkach jest to rasa warta polecenia .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *