Marzenia o psie

Gdy wyobrażałam sobie mój dom i moją rodzinę to zawsze był w niej pies. Taki idealny sielankowy obrazek wyglądał mniej więcej tak: duży stół w ogrodzie nasza rodzina je obiad a po ogrodzie chodzi pies.

Owczarek Niemiecki – źródło obrazka Pixabay.com

Pies to równoprawny członek rodziny, choć nie jadałby z nami przy stole. Kiedy widzę jak ludzie wychodzą z bloków z psami wielkości bernardyna jest mi smutno. Taki pies w bloku się po prostu męczy. Nie powinniśmy skazywać zwierzę na takie katorgi. Jeśli chcemy psa dopasujmy jego gabaryty do naszych warunków.

Do domu z ogrodem bierze się duże psy, bo mają one gdzie rozprostować kości a i w domu jest o wiele większa przestrzeń. Oczywiście cieszy fakt, że kochamy zwierzęta, że chcemy je mieć i o nie dać, ale pamiętajmy o tym, że to nie tylko my mamy być szczęśliwi, ale też nasze zwierzę musi czuć się dobrze, komfortowo.

Co ważne każdy, kto decyduje się na kupno psa mógłby najpierw odwiedzić schronisko może tam znajdzie się jakiś idealny przyjaciel do naszego domu? Ludzie wydają duże pieniądze na zwierzęta, gdy tymczasem w schroniska pełno jest czekających na dom zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *