Kara dla psa

Łatwo nam jest karać innych za złe zachowanie. Nieważne czy karcimy słowem czy gestem, ważne, że kara działa. Zastanawia mnie, więc jedna sprawa, jaka kara byłaby najodpowiedniejsza dla tych, co znęcają się nad zwierzętami?

Owczarek Niemiecki – źródło obrazka Pixabay.com

Jaki środek powinien zostać zastosowany wobec bestialskich wręcz poczynań ludzi w stosunku do zwierząt? Mówi się, że zwierzęta atakują bez powodu, tymczasem jest to absurdalne stwierdzenie. Zwierzę nie zaatakuje, gdy nie poczuje się zagrożone.

Dlatego też powinniśmy też zbadać ludzi pod wieloma względami i poważnie zastanowić się nad tym jak karać tych, którzy zachowują się gorzej niż potwory z naszych koszmarów? Nie raz nie dwa widzieliśmy w telewizji różnego rodzaju programy, w których to były pokazywane okaleczone psy, koty.

Ludzie swoje zło przelewają na bezbronne istoty. Jednak, mimo iż zwierzę nie może się obronić to czuje każdy zadany cios. Jeśli więc zauważymy coś niepokojącego to zgłośmy to, nie pozwólmy by ludzie katowali zwierzęta. Nie bądźmy obojętni na głupotę innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *