Dokarmianie psów

Często zimą są organizowane przez schroniska akcje związane z dokarmianiem zwierząt. W schronisku czas zimowy jest naprawdę bardzo trudny.

Owczarek Niemiecki – źródło obrazka Pixabay.com

Nie dość, że trzeba znaleźć jedzenie, które będzie bardziej energetyczne niż latem to jeszcze trzeba ocieplić wszystkie budy. To dużo pieniędzy i dużo wysiłku. Jednak, jeśli możemy w jakikolwiek sposób komuś pomóc to, czemu nie, a jeśli jest to czworonożna istota, która sama nie jest w stanie nic zrobić to tym bardziej powinniśmy dać te kilka groszy lub kupić jakieś jedzenie dla schroniska.

Nawet, jeśli nie ma żadnej zorganizowanej akcji sami powinniśmy rozejrzeć się dookoła i pomyśleć o schronisku w okolicy, może moglibyśmy jakoś pomóc przy opiece nad zwierzętami. Psy i inne zwierzęta opuszczone przez bezdusznych właścicieli potrzebują ogromu miłości by na nowo zaufać człowiekowi.

Dlatego też, jeśli nie chcemy mieć w domu psa czy kota nie kupujmy go dla chwilowej satysfakcji, to, że zwierzę nie potrafi mówić wcale nie oznacza, że nie czuje. Spróbujmy postawić się na miejscu takiego zwierzaka, jakbyśmy się czuli gdyby ktoś zostawił nas przywiązanych do drzewa w lesie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *